Zalety i korzyści stosowania nakładek relaksacyjnych w leczeniu bruksizmu

Szyna relaksacyjna bruksizm

Czy warto stosować nakładki relaksacyjne?

Nie wszyscy wiedzą, że przyczyną problemów ze snem mogą być kłopoty z zębami. To właśnie bruksizm- napięcie w szczęce i nawykowe, często nieświadome zaciskanie i zgrzytanie zębami może być przyczyną tych niedogodności. Szyny relaksacyjne mogą pomóc w złagodzeniu uciążliwych dolegliwości. Sprawdź, dlaczego warto sięgnąć po nie w przypadku bruksizmu.

 

Czy szyna relaksacyjna chroni zęby?

Nakładka relaksacyjna zapewni ochronę przed uszkodzeniem zębów. Dzięki niej, górne i dolne łuki zębowe nie stykają się podczas snu, co eliminuje szkodliwe zgrzytanie i zaciskanie zębów. Wiele osób może nie zdawać sobie sprawy z istniejącego problemu i zaciskać je nieświadomie podczas snu. Szyny relaksacyjne skutecznie chronią zęby przed ścieraniem oraz zmniejszają dolegliwości bólowe poprzez redukcję napięcia mięśni twarzy i głowy.

 

Redukcja napięcia i bólu szczęki

Część z nas ma skłonność do zaciskania zębów podczas snu, co prowadzi do nadmiernego obciążenia stawu skroniowo-żuchwowego i możliwych dolegliwości bólowych, a także zmiany owalu twarzy i przerostu mięśni żwaczy. Szyny relaksacyjne zostały zaprojektowane specjalnie, aby zmniejszyć to napięcie i dostosować się do indywidualnych potrzeb użytkownika, zapewniając komfort i redukcję napięcia. Ważne jest aby szyna relaksacyjna na bruksizm była wykonana przez profesjonalistów i dostosowana indywidualnie do kształtu zębów osoby dla której jest przeznaczona- szyny relaksacyjne uniwersalne nie tylko nie spełnią swojego zadania, ale mogą pogłębić istniejące problemy.

 

Zapobieganie bólom głowy

Poranne bóle głowy to charakterystyczny objaw bruksizmu, który wynika ze wzmożonego napięcia mięśniowego. Szyny relaksacyjne pomogą przeciwdziałać temu problemowi, przynosząc ulgę w codziennym funkcjonowaniu.

 

Dodatkowe korzyści

Oprócz wymienionych korzyści, szyny relaksacyjne pomagają w ustanowieniu zdrowszych nawyków snu poprzez zapewnienie komfortowej pozycji szczęki i redukcję napięcia mięśniowego. Dodatkowo mogą one również przyczynić się do zmniejszenia chrapania poprzez poprawę przepływu powietrza podczas snu. Część osób zauważa pozytywny wpływ na poprawę owalu twarzy co jest efektem odciążenia mięśni które wcześniej były mimowolnie zaciskane.

Jeśli doświadczasz bólu głowy, szyi lub szczęki po przebudzeniu, zauważasz starcie zębów lub przerost mięśni żuchwy- szyna relaksacyjna jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Jesteś w dobrym miejscu! Nasi specjaliści wykonają dla Ciebie indywidualną, dostosowaną do kształtu Twoich zębów szynę relaksacyjną na bruksizm bez wychodzenia z domu. Każda nakładka relaksacyjna którą wykonujemy tworzona jest na bazie wycisku zębów Klienta dzięki czemu możesz mieć pewność że jest w 100% dostosowana do Twoich potrzeb.

ZAMÓW TERAZ