Czy wiesz jaki wpływ ma uśmiech na nasze życie codzienne? Zarówno w życiu zawodowym jak i osobistym to on jest jednym z głównych elementów wywierania pierwszego wrażenia. To on spełnia dużą rolę w tym jak zostaniemy odebrani w pierwszej chwili przez innych.

 W naszym laboratorium przy użyciu nowoczesnych technologii oraz dzięki pracy wykwalifikowanej kadry jest możliwe skuteczne i szybkie poprawienie wyglądu Waszych zębów. Szyny wybielające które mamy Państwu do zaoferowania są produktami wykonanymi dzięki  certyfikowanej wiedzy protetycznej.  Codziennie wykonujemy nasze produkty dla lekarzy-stomatologów. Ilość zamówień potwierdza jakość i skuteczność stworzonych przez nas szyn wybielających.

Szyny wybielające zęby

U nas szyny wybielające są wykonane specjalnie na bazie kształtu twoich zębów. Cecha ta umożliwia nam podejście do każdego klienta indywidualnie, co gwarantuje najlepszą skuteczność oraz komfort. Proces wybielania zębów powtarzamy dopóki uzyskamy zadowalający stopień wybielenia zębów, od ok. 2-4 tygodni.

 Zęby możemy wybielać w ciągu dnia, w pracy lub w domu oraz podczas spania. Dzięki przezroczystemu materiałowi, są one praktycznie niewidoczne.

Sposób użycia

1.Przed każdorazowym użyciem dokładnie szczotkujemy zęby i oczyszczamy nicią dentystyczną.

2. Niewielką ilość żelu wybielającego należy umieścić w nakładkach od strony wargowej zębów. (ilość preparatu na ząb powinna odpowiadać ziarenku pieprzu o średnicy 2-3mm)

3. Szyny należy umieścić na zębach we właściwej pozycji. Jeżeli żel wypłynie na dziąsło, należy go usunąć za pomocą suchej szczoteczki do zębów, palcem lub chusteczką.

4. Nakładki pozostawiamy w jamie ustnej najlepiej na noc podczas snu do 8 godzin. Jeżeli chcemy wybielać zęby za dnia, to szyny powinny być nałożone minimum na 4 godziny.

5. Podczas noszenia nakładek z żelem, nie należy spożywać posiłków, pić, palić.

6. Po zakończeniu noszenia szyn, należy wypłukać zęby wodą z resztek żelu i odczekać 15-30 minut zanim umyjemy zęby albo zaczniemy spożywać posiłek.

7. Nakładkę czyścimy pod ciepłą wodą lecz nie gorącą, ponieważ może ulec odkształceniu. Do mycia szyn możemy się posłużyć wacikami do uszu lub czystą nie używaną szczoteczką do zębów.

Bezpieczeństwo

Wybielanie zębów metodą nakładkową jest w pełni bezpieczne, skutecznością sięgającej około 90%. Metoda ta nie osłabia odporności na próchnicę, nie powoduje zmian w strukturze zęba oraz nie wywoła stanu zapalnego miazgi.

Przygotowanie

Przed przystąpieniem do wybielania zębów, pacjent powinien udać się do stomatologa w celu kontroli zębów. Czasami muszą zostać usunięte stare lub nieszczelne wypełnienia, kamień nazębny oraz wszelkie ubytki zabezpieczone. Żel nie zmieni koloru mostów, koron, licówek oraz wypełnień. Dlatego po zakończeniu wybielania, kiedy kolor zębów się ustabilizuje można wymienić wypełnienia na nowy odcień uzębienia.

Skutki uboczne

Czasami może wystąpić nadwrażliwość zębów podczas i po zakończeniu wybielania. Zalecanym jest stosowanie specjalnych past na nadwrażliwość zębów na 2 tygodnie przed rozpoczęciem wybielania aż do kilku tygodni po zakończeniu terapii.

Preparat

Preparat który stosujemy do wybielania zębów to Opalescence firmy Ultradent. Formuła produktów Opalescence opiera się na nadtlenku karbamidu, zawiera także fluor i azotan potasu zmniejszający nadwrażliwość zębów. Najnowsza generacja preparatu zawiera ACP, które odbudowuje szkliwo i zmniejsza nadwrażliwość zębów. Żel firmy Opalescence zakupią Państwo na Allegro lub w innych sklepach internetowych. Zalecamy wybrać stężenie 10% PF, który stosuje się głównie do nocnego wybielania i jest on najbardziej komfortowy.

Biała Dieta

W czasie trwania wybielania oraz dwa tygodnie po kuracji, zalecana jest tzw. "Biała Dieta". Należy ograniczyć lub wyeliminować na ten czas napoje i pokarmy powodujące przebarwienia (Kawa, czerwone wino, mocna herbata, napoje typu coca-cola, soki owocowe). Należy także zrezygnować z palenia papierosów. Wskazanymi pokarmami będzie drób, pieczywo, biały makaron, ryby.

Jak wygląda proces zamówionych szyn wybielających

1. Należy wybrać produkt w sklepie i uzupełnić dane.

2. Po opłaceniu zamówienia lub wybraniu opcji za pobraniem, wysyłamy najpierw zestawy wyciskowe.

3. Po otrzymaniu zestawów, należy pobrać wyciski zębów według instrukcji i odesłać je na adres laboratorium.

4. W ciągu 2-14 dni od otrzymania wycisku, wykonamy twoje szyny wybielające. 

Pobieranie wycisku zębów

Pobranie wycisku jest fundamentem do wykonania szyn wybielających. To dzięki niemu będziemy mogli stworzyć model waszego uzębienia w laboratorium i rozpocząć pracę.

Udoskonaliliśmy nasz zestaw do tego stopnia, że metoda ta nie sprawi trudności nikomu w prawidłowym wykonaniu wycisku.

Po złożeniu zamówienia otrzymasz od nas zestaw z instrukcją do samodzielnego pobrania wycisku zębów.

Zestaw ten jest nieodpowiedni dla osób w trakcie leczenia ortodontycznego, z uzupełnieniami protetycznymi, luźnymi zębami lub dziećmi z zębami mlecznymi.

Dzieci powyżej 9 roku życia mogą korzystać z zestawu tylko pod nadzorem osoby dorosłej.

 Masa wyciskowa zawarta w zestawie jest materiałem najwyższej klasy, powszechnie stosowanej w gabinetach stomatologicznych.

Zamknij menu
×
×

Koszyk