SZYNY WYBIELAJĄCE ZĘBY

Szyny wybielające które mamy Państwu do zaoferowania są produktami wykonanymi dzięki certyfikowanej wiedzy techników dentystycznych. Codziennie wykonujemy nasze produkty dla lekarzy-stomatologów.

Nakładki są wykonane specjalnie na bazie kształtu twoich zębów. Cecha ta umożliwia nam podejście do każdego klienta indywidualnie, co gwarantuje najlepszą skuteczność oraz komfort. Proces wybielania zębów powtarzamy dopóki uzyskamy zadowalający stopień wybielenia zębów, od ok. 1-2 tygodni.

 Zęby możemy wybielać w ciągu dnia, w pracy lub w domu oraz podczas spania. Dzięki przezroczystemu materiałowi, są one praktycznie niewidoczne.

Raz zakupione nakładki mogą służyć nawet przez kilkanaście lat.

SPOSÓB UŻYCIA

1.Przed każdorazowym użyciem dokładnie szczotkujemy zęby i oczyszczamy nicią dentystyczną.

2. Niewielką ilość żelu wybielającego należy umieścić w nakładkach od strony wargowej zębów. (ilość preparatu na ząb powinna odpowiadać ziarenku pieprzu o średnicy 2-3mm)

3. Szyny należy umieścić na zębach we właściwej pozycji. Jeżeli żel wypłynie na dziąsło, należy go usunąć za pomocą suchej szczoteczki do zębów, palcem lub chusteczką.

4. Nakładki pozostawiamy w jamie ustnej najlepiej na noc podczas snu do 8 godzin. Jeżeli chcemy wybielać zęby za dnia, to szyny powinny być nałożone minimum na 4 godziny.

5. Podczas noszenia nakładek z żelem, nie należy spożywać posiłków, pić, palić.

6. Po zakończeniu noszenia szyn, należy wypłukać zęby wodą z resztek żelu i odczekać 15-30 minut zanim umyjemy zęby albo zaczniemy spożywać posiłek.

7. Nakładkę czyścimy pod ciepłą wodą lecz nie gorącą, ponieważ może ulec odkształceniu. Do mycia szyn możemy się posłużyć wacikami do uszu lub czystą nie używaną szczoteczką do zębów.

Bezpieczeństwo

Wybielanie zębów metodą nakładkową jest w pełni bezpieczne. Metoda ta nie osłabia odporności na próchnicę, nie powoduje zmian w strukturze zęba oraz nie wywoła stanu zapalnego miazgi.

Przygotowanie

Przed przystąpieniem do wybielania zębów, pacjent powinien udać się do stomatologa w celu kontroli zębów. Czasami muszą zostać usunięte stare lub nieszczelne wypełnienia. Żel nie zmieni koloru mostów, koron, licówek oraz wypełnień. Dlatego po zakończeniu wybielania, kiedy kolor zębów się ustabilizuje można wymienić wypełnienia na nowy odcień uzębienia.

Skutki uboczne

Czasami może wystąpić nadwrażliwość zębów podczas i po zakończeniu wybielania. Polecamy stosowanie pasty na nadwrażliwość zębów przed rozpoczęciem wybielania i po zakończeniu.

Preparat

Preparat który stosujemy do wybielania zębów to Opalescence firmy Ultradent. Formuła produktów Opalescence opiera się na nadtlenku karbamidu, zawiera także azotan potasu zmniejszający nadwrażliwość zębów. Najnowsza generacja preparatu zawiera ACP, które odbudowuje szkliwo. Żel o stężeniu PF 16% zakupią Państwo u nas z szynami lub w sklepach internetowych. Zalecamy wybrać stężenie PF 16%.

Biała Dieta

W czasie trwania wybielania oraz dwa tygodnie po kuracji, zalecana jest tzw. "Biała Dieta". Należy ograniczyć lub wyeliminować na ten czas napoje i pokarmy powodujące przebarwienia (Kawa, czerwone wino, mocna herbata, napoje typu coca-cola, soki owocowe). Należy także zrezygnować z palenia papierosów. Wskazanymi pokarmami będzie drób, pieczywo, biały makaron, ryby.

Jak wygląda proces zamówionych szyn wybielających?

1. Należy wybrać produkt w sklepie i złożyć zamówienie. Następnie wysyłamy zestaw wyciskowy.

2. Po otrzymaniu zestawu, należy pobrać wyciski zębów według instrukcji i odesłać je na adres pracowni.

3. W ciągu 2-14 dni od otrzymania wycisków, wykonamy twoje szyny wybielające. 

Pobieranie wycisku zębów

Pobranie wycisku jest fundamentem do wykonania szyn wybielających. To dzięki niemu będziemy mogli stworzyć model waszego uzębienia w pracowni i rozpocząć pracę.

Udoskonaliliśmy nasz zestaw do tego stopnia, że metoda ta nie sprawi trudności nikomu w prawidłowym wykonaniu wycisku.

Po złożeniu zamówienia otrzymasz od nas zestaw z instrukcją do samodzielnego pobrania wycisku zębów.

Zestaw ten jest nieodpowiedni dla osób w trakcie leczenia ortodontycznego, z uzupełnieniami protetycznymi, luźnymi zębami lub dziećmi z zębami mlecznymi.

Dzieci powyżej 9 roku życia mogą korzystać z zestawu tylko pod nadzorem osoby dorosłej.

 Masa wyciskowa zawarta w zestawie jest materiałem najwyższej klasy, powszechnie stosowanej w gabinetach stomatologicznych.

Zamknij menu
×
×

Koszyk