SZYNA RETENCYJNA

Czym są i dla kogo są przeznaczone szyny retencyjne?

Szyna retencyjna to rozwiązanie konieczne dla osób które przeszły leczenie ortodontyczne. Retainer pozwala utrzymać zęby we właściwej pozycji i utrwalić osiągnięty podczas leczenia efekt.  

 

Dlaczego szyna retencyjna jest tak potrzebna?

Leczenie ortodontyczne to wieloetapowy proces polegający na naprawie różnego rodzaju wad zgryzu i ułożenia zębów. Jego efektywność może zostać zaburzona jeśli leczenie przerwane zostanie przed końcem lub po jego zakończeniu nie zostanie utrwalony efekt.   

Jak długo należy nosić szynę retencyjną?

 O czasie noszenia szyny retencyjnej decyduje stomatolog prowadzący leczenie.  

Szyna retencyjna Dent-Guard
Szyna retencyjna na zęby górne

Zastosowanie szyny retencyjnej dobranej według zaleceń lekarza (na zęby górne lub dolne, sięgającej do wskazanych przez lekarza zębów) gwarantuje utrzymanie osiągniętego długim i kosztownym leczeniem. W przeciwnym razie, jeśli podjęcie tego kroku zostanie zaniechane- wady zgryzu mogą powrócić.

 

KUP TERAZ
Jak wygląda proces zamówienia?

Po dokonaniu zakupu, najpierw wysyłamy do Państwa zestaw do pobrania wycisku uzębienia.

Pobieranie wycisku jest bardzo proste i każdy sobie z tym poradzi bezproblemowo. Masę wyciskową podobną do plasteliny, wkładamy do formy i następnie nakładamy ją na zęby. Całość trwa niecałe 5 minut.

Jeżeli zamawiasz produkt do paczkomatu to wraz z zestawem otrzymasz list zwrotny.

W przypadku zamówień międzynarodowych, paczka będzie przygotowana do odesłania. Należy tylko udać się do urzędu pocztowego.

Po odesłaniu wycisków do pracowni, rozpoczynamy pracę nad nakładką. Czas wykonania to do 7-14 dni roboczych.

Pobieranie wycisku zębów pod szynę retencyjną

Pobranie wycisku jest fundamentem do wykonania szyny retencyjnej. Dzięki temu będziemy mogli stworzyć model waszego uzębienia w pracowni i rozpocząć pracę.

Pobieranie wycisku jest bardzo proste i każdy sobie z tym poradzi bezproblemowo. Masę wyciskową podobną do plasteliny, wkładamy do formy i następnie nakładamy ją na zęby. Całość trwa niecałe 5min.

Po złożeniu zamówienia otrzymasz od nas zestaw z instrukcją do samodzielnego pobrania wycisku zębów. 

Poniżej prezentujemy filmik instruktażowy jak pobrać sobie wycisk zębów.