Wybielające nakładki- doskonała alternatywa dla past wybielających.

Jeśli marzysz o białych, zdrowych i pięknych zębach,  zwróć uwagę na nakładki wybielające. Dzięki śnieżnobiałemu uśmiechowi zrobisz na wszystkich świetne wrażenie. Wzbudzisz zaufanie i sympatię. Staniesz się bardziej pewny siebie.

Na czym polega nakładkowe wybielanie zębów?

Coraz większą popularnością cieszą się nakładki wybielające. Są świetną alternatywą dla past i żeli wybielających. Jeśli masz “cienkie” szkliwo lub skłonność do nadwrażliwości zębów, koniecznie zwróć uwagę na metodę nakładkową.

Nie musisz się już martwić, że po zabiegu zęby będą wrażliwe na słodkie, zimne, gorące jedzenie i napoje. W tym przypadku wybielanie trwa około 2-4 tygodnie. Co ważne, efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu.

Jak przebiega wybielanie zębów metodą nakładkową?

Cały proces składa się z dwóch etapów: laboratoryjnego i domowego. Najpierw powinieneś się umówić na wizytę u stomatologa. Lekarz dokładnie wyczyści kamień lub osad z zębów. Dzięki temu nakładki wybielające będą perfekcyjnie dopasowane. Następnie używając naszego zestawu, pobieramy wycisku zębów i odsyłamy do laboratorium.

Zapewniają wysoką skuteczność i komfort. Nakładki wybielające możesz nosić śmiało zarówno w dzień, jak i w nocy. Wykonane są z przezroczystego materiału. Dlatego są praktycznie niewidoczne. Od 2 do 14 dni otrzymamy nasze nakładki i możemy przystąpić do procesu wybielania według instrukcji na stronie głównej produktu.

Sposób użycia

Jeśli chcesz osiągnąć zadowalające efekty, musisz pamiętać o samodyscyplinie. Metodą nakładkową możesz wybielić zęby nawet o 6 odcieni. Wystarczy, że zrobisz to starannie. Jeżeli masz jakieś wątpliwości, skorzystaj z pomocy specjalisty.

Twoim zadaniem będzie umieszczanie na wewnętrzną stronę nakładek specjalnego żelu wybielającego. Następnie nakładamy je na zęby. Większość pacjentów nosi je przez 4-8 godzin, a niektórzy przez całą noc.

Kilka ważnych wskazówek

Przed każdym założeniem nakładek dokładnie wyszczotkować i wy nitkować zęby. Teraz możesz umieścić małą ilość żelu wybielającego w nakładkach. Pamiętaj, że masz to zrobić od strony wargowej zębów. Jeśli chodzi o ilość żelu, nie powinna być większa od ziarenka pieprzu.

Jeśli trochę żelu wypłynęło na dziąsło, nie martw się. Zdejmij go ostrożnie palcem, szczoteczką do zębów lub chusteczką higieniczną.

Pamiętaj, że w czasie noszenia nakładek nie możesz jeść, pić i palić papierosów. Po wyjęciu szyn wypłukaj jamę ustną z resztek żelu. Następnie odczekaj 15-30 minut, zanim zaczniesz jeść lub myć zęby. Dokładnie umyj nakładkę pod ciepłą wodą. Wtedy nie musisz się bać, że ulegnie odkształceniu. Możesz ją wyczyścić wacikami do uszu lub nową, czystą szczoteczką do zębów.

Biała dieta

Pierwsze kilka tygodni po wybielaniu jest szczególnie ważne. Twoje zęby są tak naprawdę pokryte “małymi porami”. Dzięki nim odczuwasz zimno i ucisk docierające do nerwu zęba. Niestety są również odpowiedzialne za zabrudzenie zębów pigmentami znajdującymi się w żywności i napojach.

Kawa, herbata, czerwone wino, jagody, kurkuma, tytoń i sos pomidorowy to klasyczne przykłady potraw i napojów powodujących przebarwienia. W normalnych warunkach pory na zębach pozostają lekko przymknięte. Jednak w czasie wybielania tymczasowo “otwierają się” na kilka tygodni. Wtedy zęby stają się wyjątkowo porowate. Dlatego są podatne na zabrudzenia.