Na co warto zwrócić uwagę, wybierając ochraniacz na zęby?

Coraz częściej sportowcy wybierają indywidualnie dopasowane ochraniacze na zęby. Co prawda są one droższe, zapewniają jednak najwyższy poziom dopasowania, komfortu i ochrony. Zakrywają wszystkie zęby. Mogą amortyzować upadki i uderzenia w podbródek.

Zastanawiasz się, co jest ważniejsze: wygoda, czy ochrona? To podchwytliwe pytanie, ponieważ oba czynniki są tak samo ważne. Pamiętaj, że poziom ochrony i komfortu może się różnić w zależności od Twoich osobistych preferencji. W naszym sklepie Dent Guard możesz zamówić ochraniacz na zęby z elastycznego, wytrzymałego materiału termoformowalnego Dreve.

Dyscyplina sportowa

Być może jeszcze nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale zakup ochraniacza na zęby jest uzależniony od dyscypliny, którą uprawiasz.

Każdy sport wymaga nieco innego poziomu ochrony. Niektóre dyscypliny i ligi mają nawet określone zasady i wymagania dotyczące ochraniaczy. Nie wszystkie pozwalają na noszenie modeli w określonych kolorach lub z logo sponsora.

Zwróć też uwagę na to, w jaki sposób chronisz się przed urazami. Jeśli trenujesz hokej na lodzie lub lacrosse, wybierz ochraniacz na zęby z cieńszym profilem przednim. Sprawdź, czy oferuje dodatkową ochronę przed urazem górnej i dolnej szczęki.

Jeśli natomiast trenujesz piłkę nożną, siatkówkę, czy koszykówkę potrzebujesz większej ochrony.

Personalizacja

Czy możesz wybrać dowolny kolor i zareklamować sponsora? Jeśli tak, masz większe pole wyboru. Decydując się na ciekawy model, możesz podkreślić swoją wyjątkową osobowość. Jeśli chcesz, możesz nawet na nim umieścić swoje nazwisko i numer koszulki.

Poziom personalizacji zależy wyłącznie od Ciebie i Twoich osobistych preferencji. Możesz wybrać minimalistyczny lub ekstrawagancki model. Decyzja należy do Ciebie.

Aparat ortodontyczny

Aparat ortodontyczny jest jednym z najważniejszych czynników, które należy wziąć pod uwagę, kupując ochraniacz na zęby. Aparat jest nie tylko drogi, ale również można go łatwo uszkodzić. Dlatego najlepiej sprawdzi się tutaj ochraniacz na indywidualne zamówienie. Takie rozwiązanie ma wiele zalet.

Zaprojektowany specjalnie dla Ciebie ochraniacz chroni przed podrażnieniami i interferencją. Jeśli natomiast nosisz ruchomy aparat, najpierw go wyjmij, a dopiero później załóż ochraniacz.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Czas użytkowania ochraniaczy na zęby uzależniony jest od ich budowy i zastosowania. Indywidualnie dopasowane modele wytrzymują zwykle przynajmniej rok. Przed każdym nałożeniem ochraniacza oglądnij go dokładnie. Zobacz, czy gdzieś nie został uszkodzony. Jest to ważne szczególnie wtedy, gdy masz tendencję do żucia.