Dlaczego warto stosować nakładki relaksacyjne?

Jeśli masz problemy ze snem, pomyśl o zębach. Być może to właśnie tutaj tkwi przyczyna problemu. Napięcie w szczęce powoduje więcej kłopotów, niż może Ci się wydawać. Podejmując odpowiednie kroki, możesz złagodzić  dolegliwość. Nakładki relaksacyjne mają wiele zalet. Zobacz, dlaczego warto zwrócić na nie uwagę.

Chronią przed uszkodzeniem zębów.

Dzięki nakładkom relaksacyjnym masz pewność, że górne i dolne zęby nie będą się stykały podczas snu. Zgrzytanie i zaciskanie zębów powoduje wiele problemów. Co ważne, możesz nie zdawać sobie sprawy, że masz taką tendencję.

W nocy nie możesz tego kontrolować. Dlatego warto użyć szyn relaksacyjnych. Skutecznie ochronią przed zniszczeniem szkliwa. Warto bowiem pamiętać, że cienkie szkliwo może prowadzić do nadwrażliwości zębów. Wtedy słodkie, zimne, gorące potrawy i napoje będą powodować dokuczliwy ból.

Zgrzytanie może uszkodzić plomby, a nawet doprowadzić do złamania lub wyszczerbienia zębów. Dlatego przed pójściem spać warto nałożyć szyny relaksacyjne.

Zmniejszają napięcie i ból szczęki.

Niektóre osoby mają tendencję do zaciskania zębów podczas snu. Staw skroniowo-żuchwowy zostaje wtedy poddany napięciu. Może to prowadzić do dysfunkcji tego stawu.

Szyny relaksacyjne zmniejszają dolegliwości bólowe i napięcie szczęki. Zostały zaprojektowane specjalnie dla Twoich zębów. W ten sposób wygodnie i delikatnie dopasowują się do ust.

Znacząco zmniejszają stres, na jaki narażone są stawy szczękowe i mięśnie podczas snu. Dzięki nim Twoja szczęka może się wreszcie zrelaksować.

Zapobiegają bólom głowy.

Jeśli budzisz się z bólami głowy, być może przyczyną jest zaciskanie i zgrzytanie zębami. Do najczęstszych objawów bruksizmu zaliczamy bóle głowy, zębów, uszu i szyi. Na szczęście noszenie nakładek relaksacyjnych może zapobiec tym problemom.

Dodatkowe zalety

Zapewniają zdrowe wzorce snu.

Zarówno zgrzytanie zębami, jak i zaciskanie szczęki podczas snu zaliczane są do złych nawyków. Co ważne, możesz to robić nieświadomie.

Nakładki relaksacyjne łagodzą dyskomfort. Pomagają wprowadzić zdrowe nawyki snu. Wykonywane są na specjalne zamówienie. Dlatego idealnie dopasowują się do Twojego stanu uzębienia. Ustawiają szczękę w pozycji zmniejszającej napięcie. Twoje mięśnie będą mogły wreszcie się zrelaksować. Dzięki nim spokojnie się wyśpisz!

Zapobiegają chrapaniu.

Chociaż chrapanie może być większym problemem dla Twojego partnera niż dla Ciebie, nadal jednak powinieneś go rozwiązać. Zaciśnięta szczęka powoduje problemy z oddychaniem. W konsekwencji możesz zacząć chrapać. Po nałożeniu szyny relaksacyjnej górne i dolne zęby nie będą się dotykać.

Zwiększa też ilość powietrza, które może wdychać podczas snu. W ten sposób zwiększa komfort snu.

Jeśli budzisz się z bólem głowy, szyi lub szczęki, pomyśl o nakładkach relaksacyjnych. Chronią przed bólami i uszkodzeniem zębów. Wiele osób nie łączy tych dolegliwości z dysfunkcją stawu skroniowo-żuchwowego. Umów się na wizytę u profesjonalnego dentysty i porozmawiaj o swoich problemach.