Czy warto wybielać zęby metodą nakładkową?

Atrakcyjny wygląd jest ważny dla każdego człowieka. Przede wszystkim ładny i biały uśmiech budzi zaufanie i szacunek. Pokazuje, że dbasz o siebie. Czasami możesz mieć jednak problem z żółtymi zębami. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, abyś cieszył się śnieżnobiałym uśmiechem. Coraz większą popularnością cieszy się metoda nakładkowa.

Jakie są najczęstsze przyczyny żółtych zębów?

Większość przyczyn przebarwienia zębów można podzielić na dwie kategorie:

  • Przebarwienia zewnętrzne- wpływają na powierzchnię szkliwa, czyli twardą, zewnętrzną warstwę zębów. Chociaż plamy na szkliwie powstają stosunkowo łatwo, możesz zazwyczaj szybko je wyczyścić. Pierwszą przyczyną żółtych zębów jest niezdrowy styl życia. Palenie, picie herbaty i kawy oraz żucie tytoniu to główne źródło problemów.
  • Przebarwienia wewnętrzne- wewnętrzne struktury zęba, zwane zębiną, również są narażone na plamy. Jednak są trudne do usunięcia. Liczne leki mogą prowadzić do przebarwień. Jeśli dzieci przyjmują antybiotyki tetracyklinę lub doksycyklinę przed 8 rokiem życia, mogą mieć później brązowawo-żółte zęby.

Wybielanie przeprowadzasz samodzielnie w swoim domu. Wysokiej jakości, indywidualnie wykonane nakładki. Tworzone są na podstawie wycisku zębów Twojej szczęki i żuchwy. Wyposażone są w odpowiednio dodane niewielkie kieszonki. Umieszcza się w nich żel wybielający. Później możesz je zakładać na noc. Żel należy umieszczać na wewnętrzną część przednich ścianek nakładek. W ten sposób wybielisz przednią powierzchnię zębów.

Wybielanie zębów metodą nakładkową cieszy się coraz większą popularnością. Stanowi świetną alternatywę dla past i pasków wybielających.

Ogromną zaletą tej metody jest to, że nie powoduje (lub tylko minimalnie) nadwrażliwość zębów na zimne i gorące pokarmy oraz napoje. Nakładki można śmiało ponownie wykorzystać po wybielaniu. Co ważne, sam decydujesz, jak bardzo chcesz rozjaśnić zęby. Dzięki temu możesz się cieszyć naturalnym uśmiechem.

Zalecenia po wybielaniu zębów metodą nakładkową

Jeśli chcesz się cieszyć imponującymi i długotrwałymi efektami, powinieneś przestrzegać kilku podstawowych zasad. Przede wszystkim stosuj białą dietę w czasie wybielania zębów oraz minimum 2 tygodnie po ostatnim zabiegu.

Na czym polega biała dieta?

Pamiętaj, by w czasie procesu wybielania i kilka tygodni po nim, stosować białą dietę. Obejmuje wszystkie potrawy i napoje, które nie są jaskrawo zabarwione:

  • produkty mleczne: jogurt, mleko, ser i twarożek,
  • owoce i warzywa, takie jak banany, jabłka, ziemniaki i kalafior,
  • ryż,
  • makaron z białym sosem,
  • kurczak i ryba,
  • białe wino,
  • woda i inne jasne napoje.

Dieta skoncentrowana na białej żywności może być dość zdrowa. Pamiętaj, że możesz ją stosować w czasie wybielania i kilka tygodni po ostatnim zabiegu.